Implanty zębów – 15 najczęstszych pytań pacjentów

Pytania pacjentów o implanty zębów

Jeśli masz pytania dotyczące implantów zębów oraz zabiegu implantacji, to skontaktuj się z nami. Każdy przypadek jest indywidualny, więc najpełniejszych odpowiedzi możemy udzielić podczas konsultacji. Dla mniej śmiałych pacjentów przygotowaliśmy listę 15 najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami, ale należy traktować ją wyłącznie orientacyjnie. Bardziej szczegółowych odpowiedzi udzielimy telefonicznie lub podczas konsultacji.
(więcej…)

Implantacja zębów – przygotowanie, zabieg i postępowanie po zabiegu

Konsultacja przed zabiegiem implantacji zęba

Implantacja zębów poprzedzona jest rozległym wywiadem z pacjentem na temat jego oczekiwań odnośnie do leczenia i stanu zdrowia oraz badaniem klinicznym, pozwalającym ocenić stan jamy ustnej. Nie wszystko jednak zobaczymy gołym okiem. Implantologia stomatologiczna, która rozwija się bardzo szybko, wspiera się również badaniami obrazowymi, dzięki którym można ocenić między innymi stan kości, która będzie stanowiła naszą podstawę do wszczepu implantu.

(więcej…)

Bezpieczna implantacja zęba

Szczegółowy wywiad przed implantacją stomatologiczną

Implantacja zęba jest zabiegiem o bardzo niskim ryzyku powikłań. Wynosi ono mniej niż 1%, podczas gdy ryzyko na przykład operacji plastyki brzucha może stanowić nawet 8%. Żeby zwiększyć bezpieczeństwo implantacji zęba, zabieg wykonywany jest w warunkach pełnej aseptyki. Ponadto implantologia stomatologiczna rozwija się w takim tempie, że nawet ten jeden procent stale się zmniejsza.

(więcej…)

Stomatologia estetyczna – co to jest?

Stomatologia estetyczna gwarantuje nieskazitelnie białe i równe zęby

Idealnie wyglądające zęby pozbawione plam i przebarwień to marzenie wielu osób. Do tego dochodzi pragnienie posiadania perfekcyjnego zgryzu. Niestety, natura bywa naprawdę złośliwa – nie każdy z nas takimi zębami może się pochwalić. Na szczęście dzisiaj mamy do dyspozycji stomatologię estetyczną, która spieszy z pomocą tym wszystkim, którzy nie są zadowoleni z wyglądu własnych zębów. Czym jest stomatologia estetyczna?
(więcej…)

Proteza czy implanty? Jak uzupełnić braki w uzębieniu?

Przygotowywanie protezy zębowej

Niekompletny uśmiech potrafi być przyczyną ogromnych kompleksów – braki w uzębieniu nie tylko utrudniają przeżuwanie pokarmów i mogą być przyczyną poważnych chorób całego organizmu, ale również sprawiają, że uśmiech prezentuje się bardzo nieestetycznie. W takiej sytuacji wiele osób zastanawia się, co będzie lepszym rozwiązaniem – proteza czy implanty?
(więcej…)

Jakie korony protetyczne wybrać?

Korony protetyczne gwarantują piękny biały uśmiech

Korony protetyczne to bardzo często stosowana metoda odbudowy zębów. Wykorzystuje się je zarówno do odbudowy zębów złamanych czy zniszczonych przez próchnicę, mocując je na korzeniu zęba, jak i do odbudowywania utraconych zębów, umieszczając koronę na implancie wszczepionym w szczękę, który pełni funkcję korzenia. W ofercie gabinetów stomatologicznych znajdziemy wiele rodzajów koron protetycznych. Które z nich wybrać?
(więcej…)

Licówki na krzywe zęby – u kogo można je stosować?

Badanie stomatologiczne lusterkiem

Najczęściej stosowanym i bez wątpienia najlepszym sposobem na korekcję krzywego zgryzu jest leczenie ortodontyczne, czyli założenie aparatu ortodontycznego, który nosi się określony czas. Jest to metoda bardzo skuteczna, ale niestety długotrwała, gdyż rzadko okres noszenia aparatu wynosi krócej niż rok, a zwykle czas ten jest znacznie dłuższy. Czasami więc zamiast tego rozwiązania stosuje się znacznie szybszą, a także dużo tańszą metodę, jaką jest korygowanie kształtu zębów poprzez założenie kompozytowych lub porcelanowych licówek. Warto jednak wiedzieć, że rozwiązanie to nie może być stosowane na każdy krzywy ząb.
(więcej…)

Licówki kompozytowe, akrylowe, porcelanowe – jakie wybrać?

Licówki zębowe

Jednym ze sposobów zapewnienia sobie idealnego uśmiechu jest założenie licówek, czyli niezwykle cienkich płytek, mocowanych na zewnętrznej stronie zębów. Obecnie w gabinetach stomatologicznych dostępnych jest kilka rodzajów licówek. Różnią się one posiadanymi właściwościami. Poznajmy bliżej licówki porcelanowe, kompozytowe oraz akrylowe.

(więcej…)