Chirurgiczne usuwanie zębów – nie tylko z ósemkami do chirurga stomatologa

Chirurgiczne usuwanie zębów

Chirurgiczna ekstrakcja zęba kojarzy nam się zwykle z ostatecznością. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że w wielu przypadkach usuwane są zęby zupełnie zdrowie lub takie, w które nie ingerował żaden specjalista. Najlepszym przykładem będą ósemki. Wskazań do ich usunięcia jest wiele i najczęściej zajmuje się tym chirurg stomatolog.
(więcej…)

Dlaczego implanty zębowe są drogie?

Wysokiej jakości implanty zębowe są drogie

Implanty pozwalają zrekonstruować ubytek zębowy na tyle wiarygodnie, że po ich wszczepieniu i odbudowie protetycznej nie odczujemy funkcjonalnej różnicy w porównaniu z naturalnym zębem. O ile jest wykonany prawidłowo, przez wykształconego i doświadczonego specjalistę przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i materiałów. I właśnie między innymi od tych elementów zależy cena implantów zębowych.
(więcej…)

Chirurgia stomatologiczna – zabiegi, które poprawiają komfort życia

Chirurg stomatolog wykonuje zabiegi ekstrakcji zębów

Chirurgia stomatologiczna niektórym kojarzy się z ostatecznością, często wzbudzając różne lęki. Jednak zabiegi w jej obrębie mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze życie. Dzięki nim możemy usunąć zęby mądrości, których nie da się usunąć u stomatologa, wstawić implanty, kiedy zęba nie można już uratować, wykonać przeszczep kości, w przypadku jej zaniku czy podnieść dno zatoki. A wszystko to bezboleśnie, dzięki nowoczesnym sposobom znoszenia bólu, jak za pomocą systemu The Wand, sedacji czy znieczulenia ogólnego. Czy jest się zatem czego bać?
(więcej…)

Chirurgiczne usuwanie zęba – jak wygląda zabieg?

zabieg chirurgia

Nawet jeśli właściwie dbamy o nasze zęby, pamiętamy o regularnych wizytach u stomatologa, może zdarzyć się sytuacja, gdy trzeba będzie dany ząb usunąć. Nie we wszystkich przypadkach możliwa jest tradycyjna ekstrakcja. Wtedy konieczne będzie chirurgiczne usuwanie zęba. Jak wygląda taki zabieg? (więcej…)

Implanty zębów – 15 najczęstszych pytań pacjentów

Pytania pacjentów o implanty zębów

Jeśli masz pytania dotyczące implantów zębów oraz zabiegu implantacji, to skontaktuj się z nami. Każdy przypadek jest indywidualny, więc najpełniejszych odpowiedzi możemy udzielić podczas konsultacji. Dla mniej śmiałych pacjentów przygotowaliśmy listę 15 najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami, ale należy traktować ją wyłącznie orientacyjnie. Bardziej szczegółowych odpowiedzi udzielimy telefonicznie lub podczas konsultacji.
(więcej…)

Implantacja zębów – przygotowanie, zabieg i postępowanie po zabiegu

Konsultacja przed zabiegiem implantacji zęba

Implantacja zębów poprzedzona jest rozległym wywiadem z pacjentem na temat jego oczekiwań odnośnie do leczenia i stanu zdrowia oraz badaniem klinicznym, pozwalającym ocenić stan jamy ustnej. Nie wszystko jednak zobaczymy gołym okiem. Implantologia stomatologiczna, która rozwija się bardzo szybko, wspiera się również badaniami obrazowymi, dzięki którym można ocenić między innymi stan kości, która będzie stanowiła naszą podstawę do wszczepu implantu.

(więcej…)

Bezpieczna implantacja zęba

Szczegółowy wywiad przed implantacją stomatologiczną

Implantacja zęba jest zabiegiem o bardzo niskim ryzyku powikłań. Wynosi ono mniej niż 1%, podczas gdy ryzyko na przykład operacji plastyki brzucha może stanowić nawet 8%. Żeby zwiększyć bezpieczeństwo implantacji zęba, zabieg wykonywany jest w warunkach pełnej aseptyki. Ponadto implantologia stomatologiczna rozwija się w takim tempie, że nawet ten jeden procent stale się zmniejsza.

(więcej…)