Znieczulenie u dentysty – rodzaje, charakterystyka i przeciwwskazania

Znieczulenie u dentysty - kwalifikacja

Postęp w stomatologii w zakresie znieczulenia miejscowego i ogólnego pozwala na przeprowadzenie każdego zabiegu z całkowitym wyeliminowaniem bólu. O wyborze rodzaju znieczulenia decyduje lekarz dentysta i Pacjent. Zdarza się, że decyzja taka musi być poprzedzona konsultacją z lekarzem anestezjologiem i/lub specjalistą leczącym Pacjenta z powodu chorób ogólnoustrojowych.
(więcej…)

Stomatologia estetyczna w trosce o zdrowie ogólne

Stomatologia estetyczna - uśmiech idealny

Stan sfery psychicznej człowieka w znacznym stopniu decyduje o jego zdrowiu ogólnym. Nasze samopoczucie i tzw. stan ducha wpływa znacząco na układ odpornościowy, w konsekwencji na zapadalność na różne choroby i skuteczność ich leczenia.
(więcej…)

Systemy implantologiczne Camlog – czym się charakteryzują?

Implanty Kraków, Systemy implantologiczne

Pod nazwą Camlog kryją się nie tylko systemy implantologiczne tej firmy, ale również lata pracy, badań klinicznych i miliony wszczepionych z sukcesem implantów. To również szkolenia dla początkujących implantologów, najwyższej jakości tytan i własny, zlokalizowany w Szwajcarii dział badawczo-rozwojowy.
(więcej…)

Odbudowa brakujących zębów – ile implantów potrzebujesz?

Implanty Kraków, Konsultacja z lekarzem Implantologiem

Najlepiej jeśli każdy utracony ząb zastąpimy implantem. Zapobiegamy dzięki temu zanikowi kości, zapewniając pełną funkcjonalność zębom. Jeśli problem dotyczy kilku zębów, których się nie da uratować lub które już utraciliśmy, zazwyczaj łatwo wypełnimy ubytki za pomocą implantów.
(więcej…)

Od czego zależy cena implantów zębowych?

Implanty Kraków, Implant zębowy

Wbrew różnym chwytom marketingowym, koszt implantu podobnej jakości nie różni się znacząco między sobą. Jeśli więc widzimy reklamę, w której ceny implantów zębów wynoszą kilkaset złotych, podczas gdy nasz lekarz wyliczył cały proces leczenia na kilka tysięcy złotych, powinniśmy się czuć co najmniej zaskoczeni, jeśli nie oszukani, ale nie przez naszego implantologa, tylko sposób manipulowania faktami przez autorów tych deklaracji.
(więcej…)

Nowoczesne technologie wykonania i wszczepiania implantów – oferta klinik implantologicznych

Oferta klinik implantologicznych jest bardzo nowoczesna

W ofercie klinik implantologicznych możemy znaleźć w sumie kilkadziesiąt systemów implantologicznych. Nie wszystkie będą stosowane w jednym gabinecie, ale im więcej w ofercie, szczególnie uznanych firm, tym większa szansa, że implantolog wybierze najlepszy dla nas. Trzeba wiedzieć, że system to nie tylko tytanowy czy cyrkonowy implant. To również śruba, łączniki, korony i mosty, które wzajemnie do siebie pasują. W naszym gabinecie korzystamy przede wszystkim z systemów implantologicznych firmy Camlog Biotechnologies.
(więcej…)

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna, czyli dlaczego nie warto bać się ekstrakcji zębów

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna nie boli

Czasy, kiedy pacjent musiał cierpieć u dentysty minęły bezpowrotnie. Stomatologia jako dział medycyny cały czas udoskonala narzędzia i procedury medyczne, by leczyć pacjenta bezpiecznie, komfortowo, bezstresowo i bez bólu. Chirurgia stomatologiczna, ze względu na skomplikowanie zabiegów, wykonywanych w jej ramach, korzysta z nowych i lepszych technologii jako pierwsza. Przyjrzyjmy się tym używanym podczas ekstrakcji zębów.
(więcej…)

Implanty a wybielanie zębów. Jak zachować piękny uśmiech?

Wybielanie zębów warto zaplanować przez wszczepieniem implantów

Implanty, podobnie jak mosty czy inne elementy protetyczne oraz komponenty i wypełnienia stomatologiczne, niestety nie nadają się do wybielania. Preparat wybielający na nie nie zadziała. Warto więc pomyśleć przed leczeniem implantologicznym, jaki kolor ostatecznie ma mieć nasz uśmiech. Na szczęście – tak korony, jak i implanty same w sobie – nie stanowią przeciwwskazań do wybielania żywych naturalnych zębów.
(więcej…)

Chirurgiczne usuwanie zębów – nie tylko z ósemkami do chirurga stomatologa

Chirurgiczne usuwanie zębów

Chirurgiczna ekstrakcja zęba kojarzy nam się zwykle z ostatecznością. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że w wielu przypadkach usuwane są zęby zupełnie zdrowie lub takie, w które nie ingerował żaden specjalista. Najlepszym przykładem będą ósemki. Wskazań do ich usunięcia jest wiele i najczęściej zajmuje się tym chirurg stomatolog.
(więcej…)