Protetyka

Chirurgiczne usuwanie zęba – jak wygląda zabieg?

zabieg chirurgia

Nawet jeśli właściwie dbamy o nasze zęby, pamiętamy o regularnych wizytach u stomatologa, może zdarzyć się sytuacja, gdy trzeba będzie dany ząb usunąć. Nie we wszystkich przypadkach możliwa jest tradycyjna ekstrakcja. Wtedy konieczne będzie chirurgiczne usuwanie zęba. Jak wygląda taki zabieg? (więcej…)

Stomatologia estetyczna – co to jest?

Stomatologia estetyczna

Idealnie wyglądające zęby pozbawione plam i przebarwień to marzenie wielu osób. Do tego dochodzi pragnienie posiadania perfekcyjnego zgryzu. Niestety, natura bywa naprawdę złośliwa – nie każdy z nas takimi zębami może się pochwalić. Na szczęście dzisiaj mamy do dyspozycji stomatologię estetyczną, która spieszy z pomocą tym wszystkim, którzy nie są zadowoleni z wyglądu własnych zębów. Czym jest stomatologia estetyczna?
(więcej…)

Proteza czy implanty? Jak uzupełnić braki w uzębieniu?

Przygotowywanie protezy zębowej

Niekompletny uśmiech potrafi być przyczyną ogromnych kompleksów – braki w uzębieniu nie tylko utrudniają przeżuwanie pokarmów i mogą być przyczyną poważnych chorób całego organizmu, ale również sprawiają, że uśmiech prezentuje się bardzo nieestetycznie. W takiej sytuacji wiele osób zastanawia się, co będzie lepszym rozwiązaniem – proteza czy implanty?
(więcej…)

Jakie korony protetyczne wybrać?

Korony protetyczne gwarantują piękny biały uśmiech

Korony protetyczne to bardzo często stosowana metoda odbudowy zębów. Wykorzystuje się je zarówno do odbudowy zębów złamanych czy zniszczonych przez próchnicę, mocując je na korzeniu zęba, jak i do odbudowywania utraconych zębów, umieszczając koronę na implancie wszczepionym w szczękę, który pełni funkcję korzenia. W ofercie gabinetów stomatologicznych znajdziemy wiele rodzajów koron protetycznych. Które z nich wybrać?
(więcej…)

Implanty czy korony – co wybrać?

implanty zębowe

Kiedy tracimy ząb, niezbędna jest natychmiastowa odbudowa braku. Nie ma znaczenia, czy jest to pojedynczy bark czy utrata kilku zębów- negatywne skutki w obu przypadkach są takie same: zanik kości, przemieszczanie sąsiednich zębów prowadzące do ich utraty, zaburzenia funkcji żucia i mowy a także pogorszenie estetyki linii uśmiechu i rysów twarzy.
(więcej…)