Sprzęt

Unity stomatologiczne niemieckiej firmy KaVo są wyrazem oryginalnej, eleganckiej i profesjonalnej techniki dentystycznej, co pozwala zapewnić maksymalny komfort pacjenta a także profesjonalizm pracy.
Skaler KaVo PIEZOlux to najbardziej wszechstronne urządzenie stosowane w profilaktyce, endodoncji, implantologii, czy protetyce.
Satelec Mini L.E.D. to nowa generacja lamp polimeryzacyjnych diodowych, które są połączeniem skuteczności i szybkości działania.
Piaskarka PROPHyflex 3 służy do szybkiego i bezbolesnego usuwania osadów nazębnych, oczyszczania szkliwa przed lakierowaniem bruzd oraz oszlifowanych zębów przed osadzeniem na nich pracy protetycznej. Wykorzystywana jest również w profilaktyce i higienie dotyczącej implantów.
ENDOadvance firmy KaVo to końcówka umożliwiająca opracowanie najbardziej skomplikowanych przypadków w leczeniu kanałów korzeniowych wynikających z anomalii anatomicznych,niedokładnego opracowania kanałów i innych powikłań.
Profesjonalne i skuteczne leczenie kanałowe realizujemy przy pomocy specjalistycznych narzędzi NITI.
Cyfrowy aparat pantomograficzny Gendex GXDP700C do zdjęć pantomograficznych i cefalometrycznych w formacie 2D to najnowocześniejszy aparat przy pomocy którego możemy wykonać naszym pacjentom w gabinecie zdjęcie RVG umożliwiające precyzyjną diagnostykę o szerokim spektrum informacji.Ogromną zaletą tego urządzenia jest zredukowanie dawki promieniowania do minimum, co skutkuje maksymalnym bezpieczeństwem pacjenta.
Aparat do zdjęć wewnątrzustnych Gendex EXPERT DC jest najnowocześniejszym urządzeniem do zdjęć punktowych pozwalając na otrzymanie wysokiej jakości obrazu przy maksymalnie krótkim czasie ekspozycji na promieniowanie.
System kompletnej radiografii cyfrowej Gendex GXS700S1 – to zestaw urządzeń służących do uzyskania obrazu RTG na monitorze komputera bez konieczności użycia klasycznego filmu. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii zdjęcie wyświetlane jest natychmiastowo, bez przeprowadzenia procesów chemicznych. Możliwa jest dalsza obróbka cyfrowa mająca na celu pozyskanie dodatkowych informacji diagnostycznych, zachowanie go na różnych typach nośników,drukowanie lub wysyłanie drogą elektroniczną. Jedną z najważniejszych zalet radiografii cyfrowej wynikającą z wysokiej czułości jest redukcja do nawet 80-90% dawki promieniowania jaką otrzymuje pacjent.
Kamera wewnątrzustna Gendex GXC 300 – łączy w sobie zaawansowane technologie wideo i jest wyjątkowym narzędziem edukacyjnym dla pacjenta.Ułatwia prezentację przypadku i zrozumienie metody leczenia.
Mectron Piezosurgery to urządzenie które dzięki kontrolowanym drganiom ultradźwiękowym znajduje szerokie zastosowanie w chirurgii stomatologicznej, implantologii, periodontologii oraz ortodoncji chirurgicznej. Pozwala na niezwykle precyzyjne zabiegi minimalizując przykre odczyny pozabiegowe takie jak ból czy obrzęk.
Implantmed firmy W&H to precyzyjne urządzenie umożliwiające szybkie i dokładne przygotowanie miejsca pod implant oraz stabilne jego osadzenie.
Mikroskop endodontyczny Leica M300 wraz z ergomodułem i obiektywem M400 zapewnia wyraźny, trójwymiarowy obraz z dużą głębią i szerokim polem widzenia. Zastosowane w nim połączenie światła z powiększeniem pozwala na obserwację zmian niewidocznych w innych badaniach diagnostycznych. Spełnia kluczową rolę w leczeniu endodontycznym.
Endometr jest mikrokomputerem umożliwiającym lokalizację otworu wierzchołkowego korzenia zęba co pozwala precyzyjne wypełnienić kanały korzeniowe.
Beyond Polus to najbardziej zaawansowane urządzenie dostępne na rynku służące do natychmiastowego wybielania zębów dające najbardziej oczekiwane efekty.
The Wand STA to najnowsze urządzenie umożliwiające bezbolesne podanie każdego rodzaju znieczulenia miejscowego w stomatologii. Środek znieczulający dozowany i podawany jest przez mikrokomputer. Tradycyjna strzykawka została zastąpiona jednorazowym aplikatorem a środek znieczulający jest bezboleśnie i precyzyjnie deponowany w zamierzone miejsce.
MELAG VACUCLAV 24B autoklaw pozwalający na skuteczną i prawidłową sterylizację narzędzi. Aby mieć zawsze pewność zgodnie przebiegającego procesu czyszczenia instrumentów – w naszej klinice używamy najnowszego urządzenia tej kategorii. Daje to naszym pacjentom pełną aseptykę wykonywanych zabiegów.
DENTAL BUTTON – Jako pierwsi w Krakowie a także nieliczni w Polsce i na Świecie posiadamy urządzenie samodzielnie obsługiwane przez Pacjenta zatrzymujące pracę wiertła stomatologicznego. To najlepszy sposób na przerwanie przykrego momentu leczenia. System ten jest wyjątkowo skuteczny w walce z ogromnym stresem towarzyszącym zabiegom stomatologicznym.Według badań zostaje on zmniejszony o 50%­ – 80%. Ten przycisk to poczucie bezpieczeństwa i ważny psychologiczny aspekt terapii. Mniejszy stres to między innymi : spokojny oddech,wolniejsza praca serca,niższe ciśnienie. To z kolei daje efekt w postaci większej skuteczności działania leków znieczulających. Urządzenie to mogą obsługiwać również nasi młodzi Pacjenci! Ta nowa metoda stosowana
jest z powodzeniem w USA.