Nasz zespół – stomatolodzy
lek. stom. Katarzyna Małek-Łukasiewicz
Specjalista stomatologii zachowawczej, endodoncji oraz pedodoncji Absolwentka Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologii CMUJ w Krakowie (2006 r.) Język – angielski Zajmuje się stomatologią estetyczną, leczeniem zachowawczym, endodontycznym oraz stomatologią dziecięcą. Pracuje przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, a jej wiedza i doświadczenie poparte są licznymi szkoleniami w kraju i za granicą. Jest osoba konsekwentną i cierpliwą, dla której zdrowie i dobro Pacjenta to nadrzędna wartość w pracy. Cechuje ją precyzja i dokładność. Potrafi zawsze osiągnąć porozumienie z najmłodszymi Pacjentami i spowodować, aby leczenie u stomatologa kojarzyło się ze spokojem i poczuciem bezpieczeństwa. Indywidualne podejście sprawia, iż zyskuje sympatię wszystkich Pacjentów już od pierwszej wizyty. Dyplomy:
lek. dent. Barbara Czopik
Specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalista endodoncji mikroskopowej. Doświadczony operator w zakresie skomplikowanych leczeń endodontycznych z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego. W latach 2012-2014 odbywała specjalizację z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej CMUJ w Krakowie. Egzamin specjalizacyjny w tej dziedzinie zdała w 2015 roku, stając się jednym z najmłodszych specjalistów endodoncji w kraju. Asystent w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Instytutu Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 2011-2017, wykładowca zajęć dydaktycznych dla studentów kierunku lekarsko-dentystycznego Wydziału Lekarskiego CMUJ oraz studentów anglojęzycznych Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców CMUJ. Wykładowca kursów obowiązkowych do specjalizacji dla lekarzy dentystów z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją oraz organizator i wykładowca praktycznych kursów doskonalących dla lekarzy dentystów w dziedzinie endodoncji mikroskopowej.
Autorka wielu publikacji naukowych z dziedziny stomatologii zachowawczej, endodoncji, materiałoznawstwa stomatologicznego i endodoncji regeneracyjnej oraz wielokrotnie nagradzanych i wyróżnianych wystapień na naukowych konferencjach krajowych i międzynarodowych. Współautorka podręcznika dla lekarzy dentystów i studentów „Tomografia stożkowa w praktyce endodontycznej”, szeroko omawiającego zastosowanie tego nowoczesnego, trójwymiarowego badania dla celów leczeń kanałowych. Od 2016 roku wykładowca i lekarz-mentor endodontów grupy LuxMed Polska, odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie standardów leczenie endodontycznego w Grupie LuxMed w całym kraju. Członek IADR (International Associacion of Dental Research), organizacji zrzeszającej lekarzy dentystów z zacięciem naukowym. Zainteresowania Pani Doktor oscylują wokół endodoncji regeneracyjnej i metod wykorzystania komórek macierzystych w celu regeneracji poszczególnych tkanek zęba, a docelowo całego narządu zębowego.
dr n. med. Anna Przeklasa - Muszyńska
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii Absolwentka Akademii Medycznej w Krakowie. Specjalizację w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii uzyskała w 1997 roku. W 2004 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W roku 2001 roku ukończyła studia podyplomowe w Europejskiej Szkole Anestezjologii (FEEA). W 2009 roku ukończyła studia podyplomowe „Medycyna bólu”. Ukończyła szkolenia dotyczące leczenia bólu organizowane przez International Association for the Study of Pain. Jest wykładowcą na kursach i studiach organizowanych przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ, a także Komitet Europejskiej Edukacji w Anestezjologii (CEEA). Ma wieloletnie doświadczenie z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii (szczególnie w chirurgii głowy i szyi). Jest autorką i współautorką 140 prac naukowych opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, a także licznych doniesień prezentowanych na zjazdach krajowych i zagranicznych (prace dotyczące tematyki postępowania okołooperacyjnego w chirurgii głowy i szyi, leczenia bólu ostrego i przewlekłego). Przedmiotem jej szczególnego zainteresowania jest prowadzenie zabiegów chirurgii stomatologicznej oraz stomatologii zachowawczej z zastosowaniem sedacji lub analgosedacji dożylnej, znieczulenie regionalne w chirurgii głowy i szyi, leczenie bólu ostrego i przewlekłego, a szczególnie leczenie bólów twarzy i bólu neuropatycznego.
lek. med. Tomasz Muszyński
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii Absolwent Akademii Medycznej w Krakowie. Specjalizację w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii uzyskał w 1997 roku. W roku 2001 ukończył studia podyplomowe w Europejskiej Szkole Anestezjologii (FEEA). Przez 8 lat był asystentem w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, współuczestnicząc w szkoleniu lekarzy i studentów w zakresie pierwszej pomocy i leczenia bólu ostrego, anestezjologii i intensywnej terapii. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii w chirurgii głowy i szyi, chirurgii okulistycznej, chirurgii stomatologicznej i stomatologii zachowawczej, zdobyte w trakcie pracy w Państwowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie, Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie. Współuczestniczy w kursach prowadzonych przez Central European Implant Academy. Jest autorem i współautorem ponad 70 prac naukowych w polskich oraz zagranicznych czasopismach naukowych oraz licznych doniesień prezentowanych na zjazdach krajowych i zagranicznych, z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii oraz leczenia bólu ostrego i przewlekłego, postępowania okołooperacyjnego w chirurgii głowy i szyi. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest znieczulenie regionalne w chirurgii głowy i szyi, zastosowanie sedacji lub analgosedacji dożylnej w chirurgii stomatologicznej oraz stomatologii zachowawczej.
Lucyna Lewicka
Administracja Kliniki Asystentka i higienistka stomatologiczna Język – angielski Absolwentka Szkoły Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Wojewódzkiego Centrum Stomatologii w Warszawie. Odbyła liczne kursy z zakresu asysty lekarza stomatologa, pracy na cztery ręce, higienizacji oraz zabiegów chirurgicznych i implantologicznych, w czym specjalizuje się od wielu lat. Ukończyła również szkolenia z zakresu reanimacji i pierwszej pomocy. Jest miłą, otwartą i niezwykle kompetentną osobą, doskonałą organizatorką służącą pomocą i wsparciem każdemu Pacjentowi.
Beata Sznejwajs
Asystentka stomatologiczna Język – angielski Cechuje ją dobra organizacja pracy, świetna znajomość urządzeń, instrumentów i materiałów stomatologicznych, co wpływa na szybkość i precyzję pracy. Duże zaangażowanie oraz sumienność, dbałość o szczegóły i jakość wykonywanej pracy w połączeniu z uśmiechem, empatią i spokojem czyni z niej niezastąpioną osobę w pracy każdego lekarza.
Joanna Tereszkiewicz
Recepcjonistka Język – angielski Jest osobą niezwykle spokojną i uprzejmą, potrafiącą zadbać o przyjemną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa dla każdego Pacjenta. Cechuje ją profesjonalizm, szybkość działania, dyskrecja oraz wysoka kultura osobista. Dba o sprawne funkcjonowanie kliniki w miłej i przyjaznej atmosferze.