Ortodoncja

ortodoncja2Ortodoncja jest bardzo rozległą dziedziną stomatologii zajmującą się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych zarówno u dzieci, młodzieży jak i dorosłych osób.
Często leczenie, które prowadzi ortodonta, jest przygotowaniem do leczenia implantologicznego, protetycznego czy chirurgicznego.

W naszej klinice w Krakowie stosujemy wszelkie dostępne rozwiązania terapeutyczne, począwszy od aparatów ruchomych (przeznaczonych dla dzieci z uzębieniem mlecznym lub mieszanym), a także różnego rodzaju aparaty stałe (od niemal niewidocznych z porcelany do klasycznych z metalu). Na podstawie dokładnej analizy każdego przypadku ortodonta wybiera najlepsze rozwiązanie.

ortodoncjaProponujemy Państwu leczenie bezekstrakcyjne – czyli unikamy usuwania zębów wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Pomoc w wyborze najbardziej właściwej metody leczenia zapewni konsultacja u naszego specjalisty, który na podstawie badania,oceny modeli diagnostycznych oraz analizy zdjęć cefalometrycznych wybierze dla pacjenta odpowiedni rodzaj aparatu.

Proste zęby to świetny efekt estetyczny, poprawa wymowy, jakości żucia i łatwość czyszczenia zębów.
Prawidłowo ustawione zęby są rusztowaniem dla tkanek miękkich, dlatego też wygląd i rysy twarzy pacjenta widocznie się zmieniają.