Systemy implantologiczne Camlog – czym się charakteryzują?

Implanty Kraków, Systemy implantologiczne

Pod nazwą Camlog kryją się nie tylko systemy implantologiczne tej firmy, ale również lata pracy, badań klinicznych i miliony wszczepionych z sukcesem implantów. To również szkolenia dla początkujących implantologów, najwyższej jakości tytan i własny, zlokalizowany w Szwajcarii dział badawczo-rozwojowy.

Implanty Camlog

Systemy implantologiczne Camlog są stale ulepszane w oparciu o najnowsze odkrycia naukowe i technologiczne. Poza tym firma nadal wspiera swoje poprzednie wersje produktów, na przykład stale dostępnymi komponentami. To właśnie różni implanty uznanych firm od implantów, które na chwilę pojawiają się na rynku, oferując niskiej jakości produkty, wykonane z tytanu pochodzącego z niewiadomego źródła. Aktualnie wśród implantów Camlog możemy wyróżnić cztery podstawowe i najważniejsze systemy: Camlog, Conelog, Ceralog i iSy, w tym największą popularnością cieszą się dwa pierwsze. Wszystkie natomiast charakteryzują się precyzją wykonania, wieloletnimi testami, a przede wszystkim są tak zaprojektowane, aby ułatwić pracę implantologom.

System implantologiczny Camlog

Jest najstarszym systemem firmy z powodzeniem wszczepianym pacjentom od kilkunastu lat. Można powiedzieć, że jest to najlepiej udokumentowany naukowo produkt, który może pochwalić się wspaniałymi wynikami badań. W jego sercu znajdziemy opatentowane połączenie Tube-in-Tube TM pomiędzy implantem i łącznikiem z trzema krzywkami (cam z ang. krzywka), które odciąża śrubę łącznika. Dodatkowo system indeksowania, jego geometria, trzy rowki i trzy wypustki, zapewnia doskonały rozkład siły. Implant charakteryzuje się szczelnością połączenia, precyzyjnym dopasowaniem, wysoką stabilnością antyrotacyjną i intuicyjnym sposobem wszczepiania. Ze względu na swoją niezawodność uwielbiany jest przez implantologów i protetyków. Implanty Camlog aktualnie dostępne są w dwóch typach, które różnią się budową i rozmiarem, z mniejszymi średnicami Camlog Screw-Line i większymi Camlog Root-Line.

System implantologiczny Conelog

Wraz z rozwojem implantologii obok implantów w kształcie cylindrycznym, zaczęły się pojawiać implanty o kształcie stożkowym. Również firma Camlog Biotechnologies AG zaproponowała rozwiązanie o takim typie, z zachowaniem wszystkiego, co w implantach Camlog najlepsze. Z zewnątrz nie różnią się od swoich starszych braci – system Conelog zadebiutował w 2010 roku – a wewnętrz charakteryzują się połączeniem stożkowym. Nadal znajdziemy tu charakterystyczne dla implantów Camlog trzy rowki w implancie łączące się z trzema wypustkami w łączniku. Implanty wykonane są z tytanu najwyższej jakości. Oba obsługiwane przez ten sam system instrumentów chirurgicznych i protetycznych.

Pozostałe typy implantów zębowych Camlog

W ofercie firmy Camlog Biotechnologies AG znajdziemy jeszcze dwa typy implantów. Ceralog to system implantologiczny wykonany między innymi z tlenku cyrkonu. Jest on odpowiedzią na potrzeby estetyczne pacjentów. Implanty są zbliżone kolorem do barwy naturalnych zębów. Camlog Biotechnologies AG oferuje dwa typy implantów Ceralog: jednoczęściowe Monobloc i dwuczęściowe Hexalobe. Szczególnie ten drugi rodzaj zwiększa możliwości pracy z implantami ceramicznymi – umożliwia odwracalne, wykręcane rozwiązania protetyczne. Łącznik wykonany jest z wysokiej jakości polimeru PEEK, który zachowuje się bardzo podobnie do zęba w warunkach obciążenia i ma dobre właściwości uszczelniające ze względu na jego plastyczność.

Ostatnią propozycją, uznawaną za tak zwaną ekonomiczną, są implanty iSy. Niewielka ilość komponentów i uproszczona procedura implantacji są na pewno bardzo kuszące, ale można je zastosować tylko u pacjentów z bardzo dobrymi warunkami kostnymi i bez żadnych dodatkowych patologii.