Stomatologia estetyczna – co to jest?

Stomatologia estetyczna

Idealnie wyglądające zęby pozbawione plam i przebarwień to marzenie wielu osób. Do tego dochodzi pragnienie posiadania perfekcyjnego zgryzu. Niestety, natura bywa naprawdę złośliwa – nie każdy z nas takimi zębami może się pochwalić. Na szczęście dzisiaj mamy do dyspozycji stomatologię estetyczną, która spieszy z pomocą tym wszystkim, którzy nie są zadowoleni z wyglądu własnych zębów. Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologiczna estetyczna – usługi

Mianem stomatologii estetycznej określa się ten dział stomatologii, który za cel stawia sobie poprawę wyglądu naszych zębów. Do oferowanych przez stomatologię estetyczną zabiegów zalicza się między innymi:

  • wybielanie zębów,
  • korygowanie kształtu i koloru zębów licówkami lub koronami,
  • uzupełnianie brakujących zębów za pomocą implantów.

Zabiegi te sprawiają, że znowu można cieszyć się pięknym uśmiechem pozbawionym choćby niewielkich wad. Przekłada się to nie tylko na wygląd, ale również samopoczucie. Należy bowiem pamiętać, że brzydkie zęby bardzo mocno wpływają na samoocenę ich właściciela.

Wybielanie zębów – najpopularniejsze sposoby

Jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Jest to rozjaśnianie barwy zęba w taki sposób, aby nie doszło do uszkodzenia szkliwa.

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych wykorzystuje się dzisiaj specjalistyczne lampy i żele albo laser do wybielania zębów. Metody te pozwalają na szybkie, a przede wszystkim bezpieczne pozbycie się przebarwień. Zabiegi są bezbolesne i nie wiążą się z żadnym dyskomfortem dla pacjenta. Warto dodać, że efekty takich profesjonalnych zabiegów utrzymują się naprawdę długo.

Lifting stomatologiczny

Ciekawą propozycją, którą dzisiaj oferuje stomatologia estetyczna jest tak zwany lifting stomatologiczny. To skuteczny sposób na odmłodzenie twarzy bez stosowania zabiegów chirurgii plastycznej, które przecież są bardzo inwazyjne.

Podparcie dla tkanek miękkich twarzy powstaje za sprawą odbudowy uzębienia oraz struktur kostnych. W efekcie niezależnie od tego, ile pacjent ma lat, można skutecznie modelować wygląd twarzy.

Zaznaczyć trzeba, że lifting stomatologiczny mogą przeprowadzać jedynie doświadczeni stomatolodzy, dysponujący również dużą wiedzą teoretyczną. Na efekt końcowy liftingu składa się praca protetyków, ortodontów, specjalistów stomatologii zachowawczej oraz implantologii.

Licówki poprawiające wygląd zębów

Mówiąc o stomatologii estetycznej, nie sposób nie wspomnieć również o licówkach, które są prostym sposobem na zmianę wyglądu zębów. Są to nakładki, które wykonuje się z cienkiej warstwy materiału – masy porcelanowej. Idealnie sprawdzają się również, gdy zęby są nierówne czy uszkodzone. Z ich pomocą można uporać się także z przerwami między zębami.

Stomatologia estetyczna sprawia, że każdy może cieszyć się idealnym uśmiechem. Zakres oferowanych obecnie zabiegów jest na tyle szeroki, że pozwala zaproponować coś wszystkim pacjentom, których zęby są dalekie od ideału.